Yaz Detoksunun Vücudumuza Faydaları

Yaz geldi, kendinizi sıfırlamaya hazır mısınız? Kıştan beri süre gelen streslerimizi, yorgunluklarımı ve hatta aldığımız birkaç kiloyu geride bırakalım mı? Değişimi keşfedelim ve Mila Su detox önerileri ile yaza sağlıkla merhaba diyelim. Hızlıca bazı rutinlerimizi değiştirmemiz gerekecek öncelikle. İlk sırada tabii ki sağlıklı besinler tüketmek geliyor. Sebzelere, meyvelere, kepekli tahıllara ve yağsız proteinlere odaklanın. İkinci beyin diye adlandırdığımız bağırsaklarımızı korumaya almayı da ihmal etmeyin. Gün içinde tüketilen besinlerde yer alan kimyasal maddeler, zaman içinde bağırsakları yoracaktır. Bu düzene alışan bağırsaklar ise alınan gıdalardaki koruyucu maddeler etkisiyle zarar görecektir. Kolonda biriken zararlı maddeler ve mukus, bir süre sonra tüm vücudu zehirleyen maddeler üretmeye başlar. İşte tam da bu tehlikeli durumu önlemek için bağırsak temizliği önerilir.
 
Hemen ardından sıra bağışıklık sistemimize geliyor. Bağışıklık sistemi, vücudumuzu hastalıklardan koruyan, patojenleri ve kanser hücrelerini tespit edip onların yok edilmesini sağlayan aktivitelerin bütününe denir. Alkol ve tütünden uzak durmak, egzersiz yapmak, stresten uzak durmak,el ve ağız hijyenine dikkat etmek bağışıklık sistemimizi güçlendirecek en önemli etkenlerdir. Ve son olarak olmazsa olmazımız düzenli uyku rutini giriyor sıraya. Günlük ortalama 8 saatlik uyku vücudumuzu sağlıkla dinlendirecek ve beyin fonksiyonlarımızı güçlendirecektir.

Ve son sürpriz! Mila Su Detox Tarifi;
 
1 lt. Mila Su’yumuzu cam şişemize ekliyoruz. Hemen ardından ; 10 adet çilek, 5-6 adet ahududu ve 4, 5 yaprak naneyi şişemize atıyoruz. Buzdolabında 2, 3 saat beklettikten sonra fresh bir şekilde tüketebilirsiniz.

Tarihe Göre Filtrele

Haziran 2024
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Archives